Manchesterský sebevražedný útočník Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí) několik hodin před atentátem telefonoval své matce a žádal ji o odpuštění. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na mluvčího libyjských zvláštních policejních sil Ahmad bin Salám. Abedi se s matkou loučil, tvrdí mluvčí.

Bin Salám potvrdil, že matka 22letého Salmana a tři z jeho sourozenců byli v Libyi předvoláni k výslechu. Abediův bratr Hashem (Haším) a jeho otec byli v Tripolisu ve středu zatčeni.

Žena vyšetřovatelům řekla, že její syn z Libye odcestoval pouhé čtyři dny před pondělním atentátem a pak jí zavolal v den jeho spáchání.

„Loučil se,“ řekl bin Salám. Libyjští vyšetřovatelé se na základě výpovědi atentátníkova mladšího bratra domnívají, že „atentátník jednal sám“. Podle bin Saláma Hashem vyšetřovatelům řekl, že Salman se naučil vyrábět výbušniny na internetu a chtěl se přičinit o „vítězství Islámského státu“.

Britští vyšetřovatelé si jsou jistí, že za útok, jenž si vyžádal 22 obětí na životech, je spoluodpovědná celá skupina lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner