Teroristé, kteří při sebevražedných útocích loni 13. listopadu v Paříží zavraždili 130 lidí a dalších zhruba 350 zranili, nebyli pod vlivem drog ani alkoholu. Podle webu zpravodajské stanice France 24 to ukázaly výsledky laboratorní analýzy těl devíti teroristů, kteří se na atentátech podíleli.

Někteří očití svědci po atentátech tvrdili, že teroristé působili, jako by byli pod vlivem psychotropních látek.

„Byli zdrogovaní, špatně připravení, hrozně napjatí,“ řekl tehdy zasahujícím policistům poslední z osvobozených lidí, které útočníci zajali v klubu Bataclan. „Vypadali jako živí mrtví, jako by byli zdrogovaní,“ vypověděl také svědek, který teroristy potkal, než začali vraždit v Bataclanu. Tam zahynulo 90 převážně mladých účastníků rockového koncertu.

Krevní testy atentátníků nenašly ani látku s komerčním názvem Captagon, přezdívanou droga džihádu. Hodně ji používají islamisté v Sýrii a v Iráku. Krátce po konzumaci snižuje pocity únavy a bolesti a zvyšuje soustředění a agresivitu.

Naopak analýzy těl dvou údajných koordinátorů atentátů prokázaly u obou konzumaci kokainu. Tyto dva lidi policie v rámci vyšetřování útoků dopadla a při přestřelce zabila na pařížském předměstí Saint-Denis.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner