Radikalizovaní vězni ve Francii už nebudou pobývat v celách s ostatními trestanci, ale budou drženi ve zvláštních izolovaných prostorách pro 15 až 20 vězňů. Oznámil to v pátek francouzský premiér Édouard Philippe. Vláda podle něj vytvoří pro vězně odsouzené za terorismus nebo jiné trestné činy 1500 míst ve věznicích po celé zemi. Ti nejnebezpečnější odsouzenci pak budou drženi ještě v přísnějších podmínkách.

Ve francouzských věznicích se podle serveru 20minutes.fr nyní nachází zhruba 70.000 trestanců, z toho 512 si odpykává trest za teroristické skutky a 1139 vězňů za jiné trestné činy, ale úřady je považují za radikalizované.

Plán vlády počítá i s vytvořením tří středisek, jejichž úkolem bude dohled nad navrátilci ze Sýrie a z Iráku. Do vlasti se podle úřadů vrátilo z těchto zemí už 323 osob, z toho 68 nezletilců. Celkem od roku 2014 odešlo z Francie za islámskými radikály do Sýrie a do Iráku asi 1700 lidí a jejich možný návrat úřady znepokojuje.

V různých zařízeních v Iráku a Sýrii jsou nyní zadržovány desítky francouzských islamistů. Francouzská vláda trvá na tom, aby byli v těchto zemích i souzeni.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner