Návrh texaského zákona, který nařizuje transgenderovým osobám používat veřejné toalety podle rodného listu. Republikánští (pravicoví) zákonodárci jej zdůvodňují potřebou hájit „zdravý rozum“, zatímco kritici hovoří o diskriminaci. Veřejné toalety byly v americké politice loni velmi diskutovaným tématem a podobná norma už v Severní Karolíně narazila.

Návrh zákona o soukromí, jak text pojmenovali republikánští předkladatelé, nakazuje mužům, kteří se cítí být ženami, chodit na veřejných místech na pánské toalety a naopak. Podle agentury AP má norma v republikány ovládaném parlamentu solidní šanci na přijetí.

Zástupce republikánského guvernéra Dan Patrick prohlásil, že zákon má především chránit ženy před možným obtěžováním ze strany mužů na toaletách. „Obyvatelé Texasu nás zvolili, abychom hájili zdravý rozum, slušnost a veřejnou bezpečnost,“ řekl médiím.

Texas je ekonomickým zázrakem počátku 21. století. V posledních desetiletích je jednoznačně pravicovým státem. Jedná se o stát výrazně evangelický.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner