Tisíce lidí dnes vyrazily do ulic Barcelony k protestům proti zadržení obžalovaného expremiéra Carlese Puigdemonta v Nněmecku. Část demonstrantů snažících se projít k sídlům úřadů se střetla s policejními těžkooděnci. Informují o tom španělská média.

Lidé s katalánskými vlajkami a transparenty vyzývajícími k propuštění Puigdemonta a dalších „politických vězňů“ se vydali k barcelonským sídlům evropských institucí a k německému konzulátu. Právě německá policie dnes dopoledne Puigdemonta zadržela, když zemí projížděl na cestě z Finska do Belgie.

Demonstrace svolalo několik separatistických organizací na různá místa Barcelony, sejít by se pochody měly u sídel zmíněných úřadů. Policisté se pokoušejí zahradit průvodům cestu za pomoci obušků, někteří účastníci se však nechtějí podřídit výzvám policie k ukončení protestu.

Expremiér je ve Španělsku obžalován ze vzpoury kvůli snahám o nezávislost Katalánska a země na něj vydala evropský zatykač.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner