Haag 9. dubna (ČTK) – Tisíce Nizozemců v několika velkých městech vyšly v sobotu do ulic vyjádřit podporu homosexuálnímu páru, který se stal terčem útoku kvůli tomu, že se držel za ruce. Skupina mladíků, kteří na dvojici zaútočili, se sama přihlásila na policii, uvedla stanice BBC.

Nizozemsko patří k nejliberálnějším zemím v otázkách sexuálních menšin, což se projevilo i na masové účasti na demonstracích. V Arnhemu, kde k incidentu došlo, vyšlo do ulic na 2500 lidí, z nichž mnozí nesli duhové vlajky symbolizující respekt k menšinové sexuální orientaci. „Pomohli jste nám přečkat tento hrozný týden,“ řekl podle agentury AFP během akce jeden z napadených mužů Jasper Vernes-Sewratan. Jeho partner Ronnie Sewratan-Vernes, který při útoku přišel o několik zubů, podle AFP při demonstraci dojetím plakal.

Podobné počty lidí zaplnily i ulice Haagu či Eindhovenu.

Dvojice se dočkala i podpory na sociálních sítích, kde mnoho nizozemských mužů zveřejnilo snímky, jak se drží za ruce v páru s dalším mužem.

Pětice pachatelů mladších 20 let se již ve čtvrtek objevila u soudu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner