Tři středočeské obce mají po sobotních volbách nové zastupitele, uspěli nezávislí. Nejvyšší účast byla v obci Kly na Mělnicku, kde k urnám přišlo přes 50 procent voličů. V Tuřanech na Kladensku a Vrbové Lhotě na Nymbursku lidé vybírali z jedné kandidátky, v obci Kly si mandáty rozdělila čtyři sdružení. Vyplývá to z údajů volebního serveru www.volby.cz.

Nejnižší volební účast byla v Tuřanech na Kladensku, činila 34,8 procenta. Platné hlasy tam odevzdalo 166 voličů. Mandát získalo sedm z devíti kandidátů ze sdružení Za lepší Tuřany a Byseň.

Ve Vrbové Lhotě na Nymbursku přišlo do volebních místností 144 voličů, což je 35,7 procenta. Rozhodli o tom, že mandát získá pět ze šesti kandidátů ze sdružení Nezávislí kandidáti pro Vrbovou Lhotu. Všech pět zastupitelů jsou muži. Jejich průměrný věk je 42,8 let.

„Poslední výsledky předaly Kly na Mělnicku v neděli ve 3:49,“ informovala mluvčí Českého statistického úřadu Petra Báčová. Volební účast v obci dosáhla 53,6 procenta. Dva mandáty připadly Nezávislým, další dva Tradici venkova a také sdružení Pro rozvoj obce Kly získalo dva mandáty. Jeden mandát mají Kly 2017. Bez mandátu skončilo sdružení Za lepší život a vyšší počet zastupitelů ve Klích.

Obyvatelé Klů šli letos k obecním volbám už podruhé. O sedm míst v zastupitelstvu tentokrát soupeřilo celkem pět uskupení včetně představitelů hnutí Nezávislí, v jejichž čele stojí dosavadní starostka Iveta Fišerová. Se svými dvěma kolegy Fišerová nynější volby vyvolala, když rezignovali na funkce zastupitelů. Počet členů zastupitelstva se tak snížil pod zákonem stanovenou hranici.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner