Barcelona 18. srpna (ČTK) – Tři z osob, které už policie zadržela kvůli útokům v Katalánsku, jsou Maročani, čtvrtý je Španěl. Uvedl to na tiskové konferenci šéf katalánské policie Josep Lluís Trapero. U žádného z nich nebylo podle něj v minulosti podezření na terorismus. Nejmladšímu ze zadržených je podle Trapera 21 let.

Trapero rovněž řekl, že tři byli zadrženi ve městě Ripoll a jeden v Alcanaru. Řidič dodávky, který ve čtvrtek najel do lidí na barcelonské třídě La Rambla a 13 jich zabil, mezi zadrženými není. Policie ale pracuje s hypotézou, že by mohl být mezi pěti zastřelenými útočníky, kteří chtěli v noci na dnešek spáchat druhý útok ve městě Cambrils.

Z pěti útočníků z Cambrilsu zatím policisté identifikovali tři, Trapero očekává, že zbylé dva identifikují během několika hodin. Trapero rovněž uvedl, že pětice útočníků měla u sebe nože, sekyru a pásy s imitacemi výbušnin. Před tím, než byli zastřeleni, pořezali nožem na obličeji jednu osobu.

Trapero rovněž potvrdil, že existuje spojitost mezi útokem v Barceloně, útočníky v Cambrilsu, explozí v Alcanaru a nalezeným autem ve městě Vinc.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner