Vítěz kanadských parlamentních voleb a budoucí premiér Justin Trudeau již informoval amerického prezidenta Baracka Obamu o tom, že hodlá splnit svůj předvolební slib a stáhnout z bojových misí proti radikálnímu hnutí Islámský stát (IS) kanadské stíhačky. Informoval o tom dnes portál BBC. Tento krok není překvapující, Trudeau o něm během kampaně hovořil opakovaně. Kanada je součástí mezinárodní koalice pod vedením USA, která nálety proti IS podniká.
„Zavázal jsem se, že se nadále budeme angažovat odpovědným způsobem, který bude vycházet z toho, jak důležitou roli Kanada musí zaujmout v boji proti IS,“ řekl novinářům Trudeau o svém prvním telefonickém rozhovoru s americkým prezidentem. Dodal, že Obama jeho závazkům k ukončení bojové mise rozumí.
Budoucí kanadský premiér zároveň podle AFP sdělil, že hodlá ponechat v severním Iráku kanadské vojenské instruktory. Trudeau již dříve oznámil, že Kanada do konce letošního roku přijme 25 000 syrských uprchlíků.
Trudeauova Liberální strana přesvědčivě vyhrála pondělní parlamentní volby, ve kterých získala v 338členné dolní komoře pohodlnou většinu 184 hlasů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner