Primárkami demokratů a republikánů v Západní Virginii a primárkami republikánů v Nebrasce pokračuje dnes tažení demokratky Hillary Clintonové a republikána Donalda Trumpa za zbývajícími delegáty k automatické prezidentské nominaci.

Zatímco Trump již nemá žádného soupeře, neboť poslední dva rivalové Ted Cruz a John Kasich před týdnem kampaň ukončili, Clintonová stále musí počítat s Berniem Sandersem. Tento liberál podle průzkumů v Západní Virginii zřejmě vyhraje s náskokem několika procentních bodů, prezidentskou nominaci někdejší první dámy už ale ohrozit v podstatě nemůže.

Podle aktuálních propočtů agentury AP Trumpovi k potřebným 1237 delegátům pro automatickou nominaci chybí 169. U demokratů je minimální hranice 2383 delegátů, k její pokoření Clintonové zbývá získat podporu 155 delegátů. Sanders s 1454 delegáty tak demokratickou favoritku již podle analytiků nezastaví.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner