Americký prezident Donald Trump jako o možném řediteli Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) uvažuje o Johnu Pistoleovi, který do roku 2010 v této agentuře jako náměstek šéfa působil. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informoval portál USA Today. Bílý dům následně podle agentury Reuters uvedl, že Trump dnes bude hovořit se dvěma kandidáty a že jedním z nich je i Pistole.

Pistole v FBI pracoval od roku 1983 a v roce 2004 se stal náměstkem ředitele. Po teroristických útocích na USA v září 2001 vedl protiteroristickou divizi FBI.

Dosavadního šéfa FBI Jamese Comeyho Trump počátkem května nečekaně odvolal. Prezident oficiálně své rozhodnutí zdůvodnil ztrátou důvěry v Comeyho, současně se ale objevily spekulace, že změnou v čele FBI by se mohl snažit zmařit vyšetřování údajné ruské snahy ovlivnit loňské prezidentské volby ve prospěch republikánského kandidáta, tedy Trumpa.

Trump původně slíbil, že Comeyho nástupce oznámí do 19. května, ještě než odletí na devítidenní zahraniční cestu. Výběr ředitele ale nakonec odložil a rozhodl se hledat další kandidáty.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner