Americký prezident Donald Trump se svým jihokorejským protějškem Mun Če-inem během dnešního telefonátu vyjádřili k ochotě KLDR jednat o situaci na poloostrově mírný optimismus. Oznámil to Bílý dům. Prezidenti se podle sdělení shodli na tom, že k prosazení myšlenky Korejského poloostrova bez jaderných zbraní jsou nezbytné konkrétní činy.

„Oba vůdci vyjádřili k poslednímu vývoji opatrný optimismus a konstatovali, že Severní Korea může čekat zářivější budoucnost, pokud si vybere správnou cestu,“ uvedl Bílý dům, z jehož sdělení citovala agentura Reuters.

Trump během zhruba půlhodinového rozhovoru řekl, že nadále platí záměr setkat se s vůdcem KLDR Kim Čong-unem do konce května. Přesný termín ani místo jednání zatím oznámeny nebyly.

Do konce března by se také měl uskutečnit korejský summit, kdy spolu k jednacímu stolu usednou Mun a Kim. Soul nevylučuje, že po této vrcholné schůzce a ještě před Trumpovým jednáním s Kimem by se mohli setkat rovněž prezidenti Jižní Koreje a USA.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner