Washington 14. června (ČTK) – Americký prezident Donald Trump je spokojen s úterní výpovědí ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse před senátním výborem pro dohled nad tajnými službami. Podle agentury AP to prohlásila Sarah Huckabeeová Sandersová. Výbor objasňuje roli Ruska v loňských prezidentských volbách v USA.

Prezident si podle Sandersové myslí, že Sessions v Kongresu odvedl velmi dobrou práci a že velmi přesvědčivě odmítl jakoukoli spolupráci Trumpova volebního štábu s Ruskem. Dodala, že Trump mohl sledovat jen část Sessionsovy výpovědi před senátory.

Ministr senátorům sdělil, že se kvůli volební kampani nikdy nesetkal s ruskými představiteli a že neví o nikom z Trumpova volebního štábu, který by tak učinil. Rovněž obhajoval odvolání někdejšího šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho, jehož Trump zbavil funkce s odvoláním na ztrátu důvěry. FBI stejně jako Kongres prošetřuje ruskou kauzu, proto je odvolání Comeyho považováno za sporné.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner