Americký prezident Donald Trump jen den po složení přísahy volal šéfovi Správy národních parků (NPS) s žádostí o poskytnutí fotografií, které by prokázaly, že účast veřejnosti na ceremonii ve Washingtonu nijak nezaostávala za předchozími inauguracemi. S odvoláním na své zdroje o tom informoval list The Washington Post.

Dosavadnímu náměstkovi NPS Michaelu Reynoldsovi, který nyní zastává funkci úřadujícího ředitele, se podle informací deníku ozval Bílý dům s tím, aby zavolal na určené číslo. Když tak učinil, dozvěděl se, aby počkal na spojení s prezidentem. Trump ho následně vyzval k předložení fotek, které by usvědčily média ze lhaní o tom, že o inauguraci zas tak masový zájem nebyl.

Trump rovněž v rozhovoru s Reynoldsem nešetřil kritikou za to, že NPS na svém twitteru sdílela fotografii, která srovnávala účast na inauguraci Donalda Trumpa a jeho předchůdce Baracka Obamy. Fotografii mezitím NPS vymazala.

Reynolds se o tématu hovoru s Trumpem odmítl s novináři bavit. Podobný přístup má i NPS. „Správa národních parků nekomentuje interní jednání mezi představiteli administrace,“ uvedla NPS.

NPS spravuje nejen národní parky, ale také národní památníky či historické památky včetně parku National Mall v centru Washingtonu, odkud veřejnost skládání prezidentského slibu tradičně sleduje.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner