Místo nejděsivějšího případu hromadné střelby do nevinných lidí v dějinách USA navštíví dnes prezident Donald Trump. Jeho cesta do Las Vegas má být projevem úcty k památce 59 obětí a zároveň oceněním rychlého zásahu záchranářů a zdravotníků. Bezprostředně po nedělním útoku Trump označil tragédii za „akt čirého zla“.

Podle televize Fox News by se měl prezident setkat s pozůstalými a s některými přímými svědky tragédie, při níž Stephen Paddock střelbou z hotelu Mandalay Bay desítky lidí zabil a stovky zranil. Osobně má rovněž ocenit rychlou reakci záchranářů a lidí, kteří zabránili ještě většímu množství obětí.

Trump má v plánu besedovat s nevadským guvernérem Brianem Sandovalem, starostkou Las Vegas Carolyn Goodmanovou a zástupci místního policejního sboru.

Americký prezident má k Las Vegas velmi silné vazby. Ve městě vlastní velký mezinárodní hotel a mezi majiteli zdejších proslulých kasin má řadu přátel. Novinářům v Bílém domě řekl, že i když návštěva Las Vegas bude pro něj osobně velmi smutnou událostí, v nevadském městě stráví „celý den a možná o něco víc“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner