Americký prezident Donald Trump v pátek navštívil Parkland na Floridě, kde ve středu došlo k střelbě na střední škole. Spolu s první dámou Melanií zavítal do nemocnice, kde leží zranění z incidentu. Podle mluvčí Bílého domu šel prezidentský pár zraněným vzdát úctu.

Trump hovořil také s personálem nemocnice a na programu měl setkání rovněž se zástupci místní policie, aby je pochválil za zásah proti útočníkovi.

V obci začaly pohřby prvních obětí masakru. Rodiče některých ze zabitých studentů a také některé známé osobnosti Trumpa vyzvaly, aby se zasadil o zpřísnění regulí pro držení automatických zbraní.

Trump sice masakr odsoudil a řekl, že by „žádný rodič nikdy neměl být nucen bát se o svého syna a dceru“, o zákonech pro držení zbraní se však nezmínil. Stejně jako většina republikánů jejich zpřísnění dlouhodobě odmítá.

Americká média soudí, že stejně jako v případech předchozích masových střelců se i kvůli vlivné lobby majitelů zbraní nepodaří žádné zpřísnění pravidel v Kongresu prosadit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner