Donald Trump je nebezpečně nevyzpytatelný a na úřad prezidenta Spojených států nekvalifikovaný. Ve čtvrtečním rozhovoru s televizí CNN to prohlásila předpokládaná demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová. Podle agentury AP na vrub svého republikánského soka, se kterým pravděpodobně svede souboj před listopadovými prezidentskými volbami, použila dosud jeden z nejtvrdších komentářů.

Jako příklad Trumpových nedostatečných schopností sjednotit americké spojence v reakci na světové hrozby zmínila někdejší první dáma čtvrteční pravděpodobný pád letadla EgyptAir do Středozemního moře.

„Vím, jak náročná ta práce je, a vím, že potřebujeme stabilitu, sílu a důvtip. Došla jsme k závěru, že pro úřad prezidenta Spojených států není kvalifikovaný,“ řekla Clintonová.

Zmizení egyptského letadla podle někdejší americké ministryně zahraničí posiluje potřebu amerického vedení, ale Trump svým návrhem na zákaz vstupu muslimů do USA jen vyslal špatný signál zemím, které Washington k boji proti radikálnímu hnutí Islámský stát potřebuje.

„Říká spoustu věcí, které jsou provokativní, které ten důležitý úkol budování koalice, přivedení všech k jednacímu stolu a porážku terorismu činí ještě obtížnějším,“ řekla demokratická favoritka na prezidentskou kandidaturu.

Demokratka Clintonová a republikán Trump pravděpodobně získají prezidentské nominace svých stran. Oficiálně ovšem rozhodnou až červencové stranické sjezdy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner