Prezident Donald Trump se nechystá odvolat zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který objasňuje roli Ruska v loňských volbách v USA. Prohlásila to Trumpova mluvčí Sarah Huckabeeová Sandersová, napsala v noci na dnešek agentura AP.

„Ačkoli k tomu prezident má právo, učinit tak ale nezamýšlí,“ uvedla Trumpova mluvčí.

O osudu Muellerova mandátu americká média spekulují, neboť někteří spojenci prezidenta důvěryhodnost vyšetřovatele zpochybňují. Jeden z vysoce postavených prezidentových přátel, šéf mediální firmy Newsmax Chris Ruddy v úterý prohlásil, že Trump zvažuje Muellerovo odvolání. Sám prezident pak celou ruskou kauzu označuje honem na čarodějnice.

Naopak důvěru Muellerovi v úterý během výpovědi před senátním výborem pro dohled nad tajnými službami vyslovil ministr spravedlnosti Jeff Sessions. Ten do jeho práce nehodlá nijak zasahovat, neboť se kvůli možnému střetu zájmů vzdal jakékoli účasti na vyšetřování ruského případu.

Formálně o Muellerově odvolání rozhoduje ministerstvo spravedlnosti, konkrétně pak Sessionsův náměstek Rod Rosenstein, neboť ministr se svých pravomocí v této kauze zřekl, Trump však podle AP může postup obejít.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner