Za předehru očekávaného zveřejněni kritické zprávy republikánů o práci FBI dnes americká média označují ranní tweet Donalda Trumpa. Prezident v něm obviňuje vyšetřovatele FBI a ministerstvo spravedlnosti z nadržování demokratům. Kongres má dnes publikovat text republikánského memoranda, podle něhož se FBI při vyšetřování údajných ruských zásahů do amerických voleb dopouštěla přehmatů.

„Vedení a vyšetřovatelé FBI a ministerstvo spravedlnosti politizovali posvátný vyšetřovací proces ve prospěch demokratů a proti republikánům – donedávna by něco takového bylo nemyslitelné,“ napsal na twitteru prezident. Řadoví zaměstnanci FBI jsou přitom skvělí lidé, dodal.

Zpráva republikánů údajně viní FBI, že vycházela pouze z neověřených údajů bývalého britského špiona při zdůvodnění žádosti soudu, aby povolil monitorování komunikace bývalého Trumpova poradce Cartera Page. Poznatky exagenta britské tajné služby Christophera Steela si přitom objednala a zaplatila Demokratická strana, jejíž kandidátku Hillary Clintonovou Trump ve volbách porazil.

Republikáni z tohoto údajného prohřešku vyvozují, že FBI při pátrání po ruské stopě stranila demokratům a dopustila se tak profesionální chyby. Podle Bílého domu se prezident s takovou argumentací ztotožňuje. FBI se obvinění brání a tvrdí, že dokument republikánských poslanců obsahuje věcné nepřesnosti, které ho znehodnocují a mohou vyšetřování ohrozit.

Trump dnes v dalším tweetu napsal, že demokraté se snaží zamlžit fakt, že oni sami zaplatili za shromažďování informací, které měly uvést soud v omyl a přesvědčit ho o nutnosti sledování Page. Trumpův poradce měl údajně vazby na Rusko, v minulosti ho podle médií už v jiné kauze vyšetřovala americká kontrarozvědka.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner