Americký prezident Donald Trump opět obvinil demokratického kongresmana Adama Schiffa z vynášení tajných informací o vyšetřování ruské role v předloňských prezidentských volbách v USA. Trump dnes na twitteru označil Schiffa, který je nejvýše postaveným demokratem ve sněmovním výboru pro dohled nad tajnými službami, za jednoho z největších lhářů ve Washingtonu. Zmíněný výbor dnes bude jednat o tom, zda zveřejní demokratickou reakci na republikánskou zprávu, která tvrdí, že Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a americké ministerstvo spravedlnosti zneužily pravomoci při objasňování ruského vlivu na volby.

„Bezvýznamný Adam Schiff, který zoufale touží po vyšším postu, je jedním z největších lhářů a vynašečů ve Washingtonu,“ napsal Trump. Po bok Schiffa v tweetu zařadil například bývalého ředitele Ústřední zpravodajské služby (CIA) Johna Brennana, bývalého ředitele amerických zpravodajských služeb (DNI) Jamese Clappera nebo exšéfa FBI Jamese Comeyho. „Adam nechává nelegálně unikat tajné informace z uzavřených slyšení výboru. To musí přestat!“ dodal prezident.

Schiff se proti Trumpovým slovům na twitteru ohradil a označil je za pomluvy. „Americký lid by ocenil, kdybyste místo tweetování falešných pomluv vypnul televizi a pomohl vyřešit krizi financování, ochránil snílky (účastníky programu pro migranty, kteří do USA přišli jako děti – pozn. ČTK) nebo prostě cokoli jiného,“ napsal Schiff.

Trump z vyzrazování informací tisku Schiffa již několikrát obvinil osobně či prostřednictvím své mluvčí Sarah Huckabeeové Sandersové. Například televize CNN získala několik aktuálních vyjádření Trumpova syna Donalda Trumpa mladšího ještě v době, kdy před sněmovním výborem pro tajné služby na neveřejném slyšení vypovídal.

Schiff se k vyzrazování informací z uzavřených jednání nikdy nepřihlásil. Komentátoři se shodují, že podrobnosti z neveřejných zasedání výborů novinářům očividně poskytují jak demokraté, tak republikáni.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner