Tragédie, při níž v neděli pachatel postřílel v kostele v Texasu přes 20 lidí, podle amerického prezidenta Donalda Trumpa nesouvisí s otázkou zbraní. Trump to řekl na dnešní tiskové konferenci v Tokiu, kde je na návštěvě.

„Tady jde o problém duševního zdraví. Ta otázka nesouvisí se zbraněmi,“ prohlásil Trump. Dotázán byl na to, jaký postup v reakci na událost v Texasu, zvolí. Trump řekl, že podle jeho informací byl pachatel „velmi narušený, s mnoha problémy“. „Je to velmi, velmi smutná záležitost,“ prohlásil.

Střelec byl identifikován předběžně jako šestadvacetiletý Devin Kelley. Byl trestaný za domácí násilí, ale přesto si loni mohl koupit zbraň. Při palbě ho zřejmě jeden z místních lidí postřelil a Kelley byl pak nalezen mrtvý v autem, kterým se snažil ujet. Uvnitř vozu byly další zbraně.

Trump za „chorého a vyšinutého“ považuje i Stephena Paddocka, který v říjnu v Las Vegas zabil palbou z hotelového pokoje 58 lidí, kteří byli na koncertu nedaleko hotelu. Prezident tehdy řekl, že nešlo o terorismus. „Byl to chorý muž, vyšinutý muž. S mnoha problémy,“ soudí o Paddockovi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner