Republikánský uchazeč o funkci prezidenta Spojených států Donald Trump oznámí jméno svého kandidáta na viceprezidenta do pátku. Mediální magnát to řekl v rozhovoru s deníkem The Washington Post. Rovněž naznačil, že to nemusí být penzionovaný generál Michael Flynn, o němž se spekulovalo jako o možném favoritovi.

„Mám pět lidí včetně generála,“ řekl Trump s tím, že sice má rád armádu, ale politickou sféru upřednostňuje. Jméno chce oznámit do tří či čtyř dní.

Podle The Washington Post se Trump snažil hovořit tak, aby Flynna z výběru zcela nevyškrtl, přesto se zdá, že zvolí někoho s politickými zkušenostmi. Vyloučeno tak není, že kandidátem na viceprezidenta se stane někdejší předseda americké Sněmovny reprezentantů Newt Gingrich, guvernér Indiany Mike Pence či guvernér New Jersey Chris Christie, kteří se dostali do užšího výběru.

Trump již dříve řekl, že kandidáta na viceprezidenta zveřejní těsně před republikánským nominačním sjezdem, který Trumpa oficiálně zvolí stranickým prezidentským uchazečem. Sjezd začne příští týden v pondělí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner