Lídr průzkumů mezi republikánskými prezidentskými kandidáty Donald Trump zrušil plánovanou cestu do Izraele. Dočkal se totiž kritiky od tamního premiéra za svůj dosud poslední kontroverzní výrok na adresu muslimů. Oznámil to dnes na Twitteru, kde uvedl, že se do země vypraví až v roli prezidenta.

Miliardář ostře vystupující proti migrantům chtěl navštívit Izrael před koncem roku, schůzku s premiérem Benjaminem Netanjahuem měl domluvenu na 28. prosince. Izraelský pravicový lídr však ve středu dal najevo nesouhlas s jeho výzvou k zákazu vstupu všech muslimů na území Spojených států.

Bez ohledu na to však hodlal Trumpa přijmout, neboť prý se schází se všemi prezidentskými kandidáty, kteří zemi navštíví, což však neznamená, že s nimi souhlasí.

„Rozhodl jsem se odložit svou cestu do Izraele a naplánovat své setkání s Netanjahuem na později, až se stanu prezidentem USA,“ oznámil dnes Trump, známý svými prostořekými výroky.

Trump sklidil za svůj pondělní výrok vlnu kritiky i na domácí scéně, kde se vůči němu vymezili i takřka všichni republikánští protikandidáti. Bílý dům prohlásil, že Trump se svými výroky diskvalifikoval z boje o prezidentský úřad. Pentagon upozornil, že rétorika namířená proti muslimům podrývá americkou národní bezpečnost.

V médiích se tento týden objevila i zpráva o Trumpově chystané cestě do Jordánska, kterou však kandidující magnát popřel.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner