Nový americký prezident Donald Trump dnes podepsal exekutivní příkaz, který zavede přísnější prověřování lidí přicházejících do Spojených států. Příkaz má podle Trumpa zabránit islámským teroristům ve vstupu do země.

„Zavádím nová prověřovací opatření, abych udržel radikální islámské teroristy mimo Spojené státy. Nechceme je tady,“ řekl prezident. „Chceme přijímat pouze ty, kdo budou naši zemi podporovat,“ dodal.

Bílý dům zatím neposkytl podrobnosti o podobě nových opatření. Agentura AP nicméně upozorňuje, že návrh příkazu požadoval pozastavit na minimálně 30 dnů vydávání víz lidem z Íránu, Iráku, Libye, Somálska, Súdánu, Sýrie a Jemenu.

Během předvolební kampaně používal Trump ostrá vyjádření na adresu obyvatel muslimských zemí včetně příslibu zákazu vstupu všech muslimů na americké území, který později zmírnil.

Trump dnes rovněž podepsal exekutivní příkaz o přestavbě americké armády, který podle něj zahrnuje plány na nové letouny, nové lodě a další vojenské prostředky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner