Americký prezident Donald Trump dnes nejnovější sankce Rady bezpečnosti OSN proti Severní Koreji označil za další velmi malý krok. Sankce nejsou prý ničím ve srovnání s tím, co se nakonec bude muset stát, informovaly agentury Reuters a AFP.

Trump tak reagoval na jednomyslné rozhodnutí RB OSN, která v noci na dnešek SELČ přijala další sankční opatření kvůli šestému a doposud nejsilnějšímu jadernému testu, který KLDR provedla 3. září.

„Myslíme si, že jde jen o další velmi malý krok, nic převratného,“ řekl Trump novinářům. „Nevím, jestli to má nějaký dopad, ale určitě bylo hezké vidět při hlasování 15 hlasů pro a žádný proti. Ale tyto sankce nejsou ničím ve srovnání s tím, co se nakonec bude muset stát,“ dodal americký prezident.

Sankce mimo jiné zakazují export významné severokorejské vývozní položky, textilu, a omezují Severokorejcům dovoz ropy. KLDR rezoluci odmítla a varovala, že Spojené státy, které novou formu sankcí navrhly, brzy pocítí „největší bolest“, jakou kdy poznaly.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner