Berlín 3. července (ČTK) – Americký prezident Donald Trump se ještě před začátkem nadcházejícího summitu G20 v Hamburku sejde s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Informoval o tom dnes mluvčí německé vlády. Setkání se podle něj uskuteční zřejmě ve čtvrtek večer. Vrcholná schůzka představitelů skupiny velkých ekonomik G20 začne v pátek a skončí v sobotu.

Mezi Trumpem a Merkelovou panuje řada neshod, mimo jiné v otázkách ochrany klimatu, migrace, volného obchodu či výdajů na obranu. Projevily se již na prvním setkání státníků v březnu v Bílém domě.

Mluvčí německé vlády Steffen Seibert uvedl, že diplomaté musí před nadcházejícím summitem G20 stále ještě řešit řadu sporných témat. Sama kancléřka Angela Merkelová dnes na tiskové konferenci uvedla, že neočekává, že by se představitelé G20 shodli na všech otázkách.

Podle agentury AFP se Němci obávají, že hamburský summit skončí krachem kvůli neschopnosti přijmout společné závěrečné prohlášení.

Seibert dnes také informoval, že na vrcholnou schůzku oproti očekávání nedorazí saúdskoarabský král Salmán. Důvody, proč 81letý monarcha do Německa nepřijede, nesdělil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner