Varšava 6. července (ČTK) – Americký prezident Donald Trump zahájil program dnešní návštěvy Varšavy setkáním s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Poté se v polské metropoli zúčastní vrcholné schůzky 12 zemí střední a východní Evropy, než odletí do Hamburku na summit skupiny velkých ekonomik G20.

Šéf polského státu dnes před schůzkou s Trumpem vyzdvihl význam této návštěvy amerického prezidenta pro posílení pozice Polska v Evropské unii. „Je to druhá zahraniční cesta prezidenta Trumpa a začíná v Polsku. To ukazuje, že jsme zemí, na níž záleží, a posiluje to naši pozici v Evropské unii,“ prohlásil Duda v polském rozhlase.

Trump přiletěl do Polska už ve středu večer. Podle Bílého domu při plánovaném projevu a schůzce s představiteli zemí ležících nejblíže k Rusku dá ve Varšavě najevo oddanost USA Severoatlantické alianci. Chce tak uklidnit státy, jež v minulosti patřily do východního bloku kontrolovaného Sovětským svazem a které nyní znepokojuje agresivní politika Moskvy, jež se projevuje zejména v postupu vůči Ukrajině.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner