Donald Trump se po nástupu do Bílého domu přednostně soustředí na reformu daní, zdravotního pojištění a přistěhovaleckých zákonů. Prohlásil to budoucí americký viceprezident Mike Pence v rozhovoru, který dnes zveřejnil list The Wall Street Journal. Po převzetí vládních povinností 20. ledna bude nová hlava státu plnit plán pro prvních sto a později pro prvních dvě stě dní, řekl Pence.

První vládní prioritou bude podle Pence omezení nezákonného přistěhovalectví, zrušení či nahrazení zdravotní reformy Baracka Obamy, zaplnění prázdného místa v Nejvyšším soudu a posílení americké armády.

Spolu s vůdci amerického Kongresu, v jehož obou komorách mají republikáni většinu, bude Trump chtít „pohnout do jara se zásadní daňovou reformou“, která má „napumpovat energii do amerického hospodářství“. Půjde mimo jiné o snížení daní z firemních zisků z nynějších víc než 30 na 15 procent a přenesení výdělků amerických společností ze zahraničí domů.

Jediné, co podle Pence může příští rok americké voliče překvapit, je skutečnost, že „Washington v krátké době vykoná velkou spoustu práce“.

Sám Trump zatím podrobněji o programu své budoucí vlády nehovořil. S novináři se prakticky nestýká, tiskovou konferenci od vítězné volby neuspořádal a stručná oznámení adresuje veřejnosti téměř výhradně na sociální síti twitter.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner