Washington 18. října (ČTK) – Americký prezident Donald Trump si připsal zásluhy za úspěšné tažení proti radikálnímu hnutí Islámský stát (IS) v Sýrii. V úterním pořadu The Chris Plante Show podle CNN prohlásil, že IS ustupuje od té doby, co se ujal prezidentského úřadu.

„Naprosto jsem změnil pravidla vojenské účasti. Naprosto jsem změnil naši armádu, naprosto jsem změnil přístup armády, která odvádí fantastickou práci,“ řekl Trump. „IS se nyní vzdává, vzdávají se, zvedají ruce nad hlavu a odchází. Něco podobného nikdo nikdy dříve neviděl,“ dodal.

Na otázku, proč se tohle nedělo dříve, odvětil prezident to, že předtím nebyl hlavou USA. „Neměli jste prezidentem Trumpa. To je velký rozdíl. Pokud se podíváte na nynější armádu, je to velký, velký rozdíl,“ vysvětlil.

Trumpův komentář následoval krátce poté, co arabsko-kurdské milice SDF podporované mezinárodní koalicí v čele s americkou armádou ohlásily dobytí města Rakka z rukou IS. Rakka sloužila této teroristické organizaci jako hlavní bašta v Sýrii.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner