Americký prezident Donald Trump si je „naprosto jistý“, že ministerstvo spravedlnosti najde důkazy na podporu jeho tvrzení, že Barack Obama nechal před volbami odposlouchávat jeho newyorskou kancelář. Na tiskové konferenci ve Washingtonu to dnes řekl mluvčí Bílého domu Sean Spicer. Informace, kterou ministerstvo zveřejní, prý dá hlavě státu určitě za pravdu.

Obvinění, s nímž Trump přišel před deseti dny na twitteru, komentoval mluvčí den poté, co ministerstvo spravedlnosti požádalo o víc času, aby v kauze údajných odposlechů mohlo poskytnout kongresové komisi pro tajné služby důkazy.

Původně je ministerstvo mělo předložit do příštího pondělí. Úřad ale prý potřebuje víc času, aby mohl žádost výboru prostudovat a zjistit, zda vůbec nějaké dokumenty potvrzující obvinění existují.

Obama prostřednictvím svého mluvčího Trumpova nařčení odmítl. Zatím o existenci odposlechů neexistují žádné důkazy. V pondělí jejich absenci připustila i Trumpova mluvčí Kellyanne Conwayová v rozhovoru s televizí ABC. „Žádný důkaz nemám, ale k jeho zjištění byla ustavena parlamentní komise,“ řekla.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner