Republikánský uchazeč o prezidentskou nominaci Donald Trump se zavázal zmírnit tvrdé útoky proti svým soupeřům a neváhal by prý ani zařadit je mezi své spolupracovníky, pokud souboj o Bílý dům vyhraje. Řekl to v rozhovoru pro list USA Today.

Trump v minulých měsících proslul nevybíravými výroky na adresu svých politických soků, ať už z republikánského nebo demokratického tábora. Podle jeho vyjádření pro americký deník je to už minulost. „Jistě, Marka Rubia mám rád, takže ano,“ odpověděl na dotaz listu, zda by svého nominačního soupeře, který už z boje odstoupil, dosadil do čelné vládní funkce.

„Mám v hlavě jména pár lidí pro funkci viceprezidenta,“ svěřil se newyorský miliardář. „Zatím jsem to nikomu neříkal. Mám opravdu rád Marka (Rubia), mám opravdu rád (Johna) Kasicha… Jsou tu lidé, které mám rád, ale nemyslím si, že oni mají rádi mě. Tvrdě jsem po nich šel,“ připustil Trump.

Republikánský kandidát prohlásil, že je otevřený budoucím novým spojenectvím. Jeho dřívější slovní souboje s Rubiem a dalšími protikandidáty byly prý důsledkem „bláznivého kolotoče“ politiky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner