Horký kandidát na republikánskou nominaci do boje o Bílý dům Donald Trump vystupňoval své útoky proti Hillary Clintonové, považované za favoritku demokratů v zápasu o post hlavy státu. V sociální síti Instagram Trump zveřejnil videoklip, který ironizuje boj Clintonové za práva žen a nevyhýbá se ani odkazu na sexuální skandál jejího manžela Billa s Monikou Lewinskou.

Zvukovým doprovodem patnáctivteřinového klipu je emotivní projev Clintonové o právech žen, který tehdejší první dáma pronesla před víc než dvaceti lety v Pekingu. „Práva žen jsou lidská práva a lidská práva jsou práva žen, a to jednou provždy. Bojujme vytrvale za příležitosti a za důstojnost,“ prohlásila tehdy Clintonová.

Video nazvané „Hillary a její přátelé“ ukazuje obrázky, které mají zpochybnit důvěryhodnost Trumpovy volební soupeřky. V klipu defiluje foto manžela Hillary Clintonové, exprezidenta Billa Clintona, se stážistkou Monikou Lewinskou, jejichž aféra otřásala americkou politickou scénou koncem 90. let.

Clintonová je vyobrazena i na fotografii s Anthonym Weinerem, jemuž zkrachovala kampaň na starostu New Yorku, protože uživatelky internetu obšťastňoval fotografiemi svých intimních partií. Trump nechal do videa zařadit i snímek Clintonové s hercem Billem Cosbym, který údajně znásilnil desítky žen, když své oběti omámil drogami a alkoholem. Videosekvence končí ironickým nápisem „Skutečná ochránkyně práv žen“.

Trump si podle amerických komentátorů ve volební kampani počíná nevybíravě a osobním útokům na své soupeře se nevyhýbá. Koncem prosince se do Clintonové pustil s použitím obscénních slov, když urážlivě komentoval její volební porážku od Baracka Obamy v roce 2008. Pro neúspěch Clintonové Trump použil slovesný tvar odvozený od výrazu schlong, což je anglický přepis vulgárního označení pro penis v jidiš.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner