Washington 16. května (ČTK) – Americký prezident Donald Trump odmítl zprávu deníku The Washington Post, že vyzradil Rusům přísně tajnou informaci související s radikálním hnutím Islámský stát (IS). Na twitteru prezident napsal, že se chtěl s Rusy podělit o fakta týkající se terorismu a letecké bezpečnosti.

„Jako prezident jsem chtěl informace Rusku poskytnout, na což mám naprosté právo,“ napsal Trump. „Z humanitárních důvodů a také chci, aby Rusko výrazně vystupňovalo svůj boj proti IS a terorismu,“ vysvětlil důvody svého počínání.

The Washington Post napsal, že Trump minulý týden na setkání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem v Oválné pracovně Bílého domu hovořil o informaci související s možným zneužitím laptopů v letadlech radikály z IS. Podrobnosti, které k tomu prezident sdělil, podle informací deníku mohou vést k ohrožení zdroje. Údaje získaly USA od blíže neupřesněného amerického spojence.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner