Budoucí americký prezident Donald Trump se rozhodl v rámci mimosoudního vyrovnání vyplatit studentům někdejší Trumpovy univerzity 25 milionů dolarů (638 milionů Kč). S odvoláním na newyorského státního zástupce Erika Schneidermana o tom dnes informovaly světové agentury.

Trump čelil třem hromadným žalobám kvůli takzvané Trumpově univerzitě, neakreditované virtuální podnikatelské škole, která od roku 2005 do roku 2010 nabízela například realitní a podnikatelské kurzy.

Žalobci, kterých bylo podle Schneidermana více než 6000, tvrdili, že instituce používala podvodné marketingové praktiky a agresivní prodejní taktiky. Připravit je měla Trumpova univerzita až o 40 milionů dolarů (přes miliardu Kč). Studenti z několika států v žalobě uvedli, že program podvodně sliboval školitele osobně vybrané Trumpem a zavádějící byl podle nich i název univerzita.

Soud týkající se jedné z žalob se měl konat 28. listopadu v San Diegu a Trumpa jako svědka předvolaly obě strany. Soudu měl předsedat Gonzalo Curiel, kterého Trump během prezidentské kampaně označil za podjatého kvůli tomu, že má mexický původ.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner