Washington 29. listopadu (ČTK) – Americký prezident Donald Trump dnes vystupňoval svou válku proti zpravodajské televizi CNN, kterou dlouhodobě obviňuje z šíření falešných zpráv. Na twitteru vyzval k jejímu bojkotu. Televize už předtím oznámila, že se nedostaví na tradiční předvánoční slavnost, kterou pro novináře pořádá Bílý dům.

„Měli bychom bojkotovat CNN, která šíří falešné zprávy. Sledovat je znamená totální ztrátu času,“ napsal prezident. Trump svým tweetem reagoval na oznámení mluvčí Bílého domu Sarah Sandersové, že redaktoři CNN se nedostaví na každoroční předvánoční slavnost, kterou Bílý dům pro novináře a mediální manažery uspořádá v pátek.

Podle agentury Reuters se prezident vůči CNN vymezuje i na poli práva. O nákup společnosti Time Warner Inc., která CNN vlastní, se totiž uchází telekomunikační gigant AT&T Inc. Trump se staví proti této vlastnické změně a ministerstvo spravedlnosti požádalo o jeji soudní zákaz.

Podle agentury Reuters je ministerská žádost z hlediska antimonopolní legislativy podivná, protože AT&T není přímým konkurentem společnosti Time Warner a podniká v jiné sféře. Ministerstvo popřelo, že by jeho postup měl jakékoli politické motivy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner