Budoucí americký prezident Donald Trump (pravicová Republikánská strana) zpochybnil tvrzení severokorejského diktátora Kim Čong-una (Korejská strana práce), že jeho země je blízko vyvinutí mezikontinentální balistické střely. Na twitteru rovněž kritizoval Čínskou lidovou republiku za to, že podle něho nijak nepřispívá k řešení napětí kolem KLDR.

„To se nestane,“ reagoval v pondělí Trump na Kimova slova z novoročního projevu, v němž zazněla slova o rychlém vývoji střely schopné zasáhnout Spojené státy.

Podle analytiků jihokorejské rozvědky by Pchjongjang mohl mezikontinentální raketu zhotovit do roku 2020. Problémem je také vývoj severokorejských ponorek.

Trump se zároveň opřel do Číny, která podle něho využívá „amerických peněz a bohatství v naprosto jednostranných obchodech, ale nepomůže se Severní Koreou“. Trump v minulosti čínskému diktátorskému komunistickému režimu sliboval jako odvetu měnovou válku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner