Washington 20. července (ČTK) – Osmaosmdesát procent Američanů, kteří loni ve volbách odevzdali hlas Donaldu Trumpovi, by ho dnes podpořilo znovu. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters. Zbývajících 12 procent už by pro Trumpa nehlasovalo.

Sedm z 12 procent zklamaných voličů neví, jak by si ve volbách počínalo, zbylých pět procent by dalo hlas jinému kandidátovi, ukázal průzkum, který agentura uspořádala ve spolupráci se společností Ipsos.

Při květnovém průzkumu stejné skupiny osob by pro Trumpa znovu hlasovalo 82 procent dotázaných, tedy o šest procentních bodů méně než teď. Většina amerických prezidentů po zvolení voličskou podporu postupně ztrácí, upozorňuje Reuters.

Voliči nespokojení s Trumpem si podle průzkumu stěžují na jeho neustálé výpady proti demokratům, médiím a soudcům. Jiní jsou zklamáni, že nová vláda nezajistila vyhoštění imigrantů žijících v USA bez oprávnění k pobytu. Objevily se i stížnosti, že Trump příliš rozděluje zemi.

Podle sociologů není překvapivé, že Trump si zachovává vysoký stupeň podpory, navzdory negativním informacím v médiích a skandálům kolem Bílého domu. Politické nálady se podle nich v USA nemění rychle a dopady mnohých rozhodnutí prezidenta se ještě ve společnosti neprojevily.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner