Řím 24. května (ČTK) – Americký prezident Donald Trump stráví většinu dnešního dne v Římě, kam přiletěl z Izraele v úterý v podvečer. Ráno šéfa Bílého domu očekává setkání s hlavou římskokatolické církve papežem Františkem, po němž bude následovat prohlídka baziliky svatého Petra.

Setkání papeže s prezidentem USA je očekáváno se zájmem, protože František během loňské kampaně před americkými prezidentskými volbami nešetřil kritikou na Trumpovu adresu. Oba muži mají diametrálně odlišné názory na řadu otázek, zejména na klimatické změny nebo problémy migrace.

Papežské přijetí je naplánováno na 08:30 SELČ, což je podle agentury Reuters na vatikánské poměry brzké ráno. Důvodem je generální audience, která se dnes tradičně koná v časném dopoledni.

V oficiální rezidenci Quirinale se Trump setká s italským prezidentem Sergiem Mattarellou. Krátkou návštěvu Říma ukončí odpoledne, kdy odcestuje do Bruselu, kde ho kromě oficialit a dvoustranných jednání čeká ve čtvrtek i setkání s představiteli Evropské unie a summit Severoatlantické aliance.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner