Spojené státy pod vedením republikánů začaly výrazně posilovat svou přítomnost ve východní Evropě. Z Německa do Polska s cílem posílit jednotky v regionu přesunuly taktické velení na úrovni divize. Američané zároveň do Polska vyslali i 100 vojáků, informovala dnes agentura AP.

Spojené státy letos do Estonska, Lotyšska, Litvy, Polska, Německa, Slovenska, Maďarska, Rumunska a Bulharska vyslaly na žádost těchto zemí již 6000 vojáků, a to kvůli napětí spojenému s aktivitami ruské armády. Nyní USA v prohlášení oznámily, že taktické velení americké armády na úrovni divize bylo 29. dubna přesunuto do Poznaně s cílem podpořit a posílit spojence v Evropě.

Velení americké operace Atlantic Resolve zároveň uvedlo, že současný přesun zlepší obranu regionu a může také sloužit jako zastrašující prostředek v případě vnější hrozby. Operace Atlantic Resolve byla zahájena v roce 2014 s cílem posílit přítomnost pozemních, leteckých a námořních sil ve východní Evropě, zejména v souvislosti s ruskou okupací Krymu a válkou na východě Ukrajiny.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner