Holdingová společnost The Trump Organization, která patří americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, přišla o kontrolu nad luxusním hotelem v panamské metropoli. Většinový vlastník hotelu již sejmul Trumpovo jméno z názvu zařízení. Dnes o tom informoval portál BBC s tím, že zeď se stále patrnými obrysy písmen Trumpova jména se nyní stala atrakcí, u které se fotí turisté.

Spor o hotel v Panamě začal před několika týdny, kdy se většinový vlastník Orestes Fintiklis rozhodl zrušit smlouvu s Trumpovou společností, kterou viní z propadu zisku. Prezidentova společnost se ale odmítla podrobit a do kauzy se nakonec vložil panamský soud, který se v pondělí postavil za většinového vlastníka.

Holding The Trump Organization se sice proti verdiktu odvolal, ale jeho zaměstnanci včetně ostrahy již areál opustili. Předpokládá se, že případ nakonec skončí u arbitráže, o což The Trump Organization usiluje.

Ihned po verdiktu soudu nechal vlastník odstranit Trumpovo jméno z názvu hotelu.

Komplex, dosud nazývaný Trump International Hotel & Tower Panama, byl otevřen v roce 2011, tvoří hotelové pokoje a také soukromě vlastněné apartmány. V areálu je také kasino. Svou podobou napnuté plachty stavba připomíná dubajskou věž Burdž al-Arab.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner