Kritici republikánského kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa umístili u dálnice v Michiganu billboard v arabštině, kterým upozorňují na magnátovy kontroverzní názory na muslimy. Informuje o tom britský list The Guardian.

„Donald Trump tohle přečíst neumí, ale bojí se toho,“ uvádí nápis v arabštině, který byl instalován u dálnice ve městě Dearborn ve státě Michigan. Místo zveřejnění přitom není náhodné – ve městě žije jedna z nejpočetnějších arabských komunit v USA.

„Líbí se mně myšlenka, že lidé, kteří neumějí arabsky, se zeptají přátel, kteří arabsky mluví, aby jim to přeložili,“ prohlásila Melissa Harrisová ze skupiny Trumpových kritiků, která si oznámení objednala. Harrisová také doufá, že obří plakát podnítí dialog mezi lidmi arabského a nearabského původu.

Zmíněnou skupinu tvoří tvůrci nekorektní společenské hry Cards Against Humanity (Karty proti lidství), jejíž podstatou je vytvářet z jednotlivých karet komická, ale často urážlivá větná spojení. Část prodeje chce skupina věnovat na podporu demokratky Hillary Clintonové.

Billboard je reakcí na Trumpova dřívější prohlášení na adresu muslimů. Během kampaně mimo jiné vyzval k dočasnému zákazu vstupu muslimů do Spojených států nebo aby se přihlíželo k etnickému původu podezřelých v rámci boje proti trestným činům páchaných ve jménu islámu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner