Zatím nejúspěšnější uchazeč o republikánskou nominaci do boje o Bílý dům Donald Trump získal první otevřenou podporu od poslanců amerického Kongresu. Nevyzpytatelného realitního magnáta v nynější kampani republikánští poslanci zatím přehlíželi, protože Trump okázale ignoruje stranické zvyklosti a dostává se do střetu s republikánským vedením.

Trumpovu kampaň ve středu podpořili republikánští poslanci Sněmovny reprezentantů Duncan Hunter z Kalifornie a Chris Collins z New Yorku. Podle Collinse Trump projevil „kuráž a sílu“ pomoci americkým firmám v konkurenčním souboji s Čínou. Je prý také schopen postavit se hrozbám ze strany Islámského státu a Severní Koreje. Hunter označil Trumpa za silného vůdce.

Trump ve třech z prvních čtyř nominačních soubojů uspěl. V zatím posledním hlasování v Nevadě získal větší procento hlasů, než oba jeho hlavní pronásledovatelé Marco Rubio a Ted Cruz dohromady. Favoritem je i ve volbách 1. března, kdy v rámci takzvaného superúterý odevzdají své hlasy republikánští voliči ve 12 amerických státech.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner