Tweet, v němž syn Donalda Trumpa přirovnal syrské uprchlíky k misce bonbónů, vyvolal kritiku na sociální síti i mezi politiky. Vzkaz na twitteru zveřejněný s oficiálním logem republikánského uchazeče o prezidentský úřad říká: Kdybyste měli misku bonbónů a já vám řekl, že tři z nich vás mohou zabít, vzali byste si jich plnou hrst? To je náš problém se syrskými uprchlíky.

Text je doplněn fotografií misky barevných bonbonů a pod podpisem Donald Trump junior je následující dodatek: Tento obrázek mluví za vše. Zanechme politické korektnosti, kvůli níž Amerika není první.

Jak poznamenala stanice CNN, Donald Trump mladší tento příměr nevymyslel, ale převzal od bývalého republikánského člena Sněmovny reprezentantů Joea Walshe. Ten nemeškal a v reakci na twitteru napsal: Donalde, tohle jsem říkal minulý měsíc, jsem rád, že souhlasíš.

Mluvčí kampaně Hillary Clintonové Nick Merrill označil Trumpův názor za „nechutný“.

Zatímco prezidentská kandidátka demokratů Hillary Clintonová v kampani vyzvala k přijetí většího množství uprchlíků ze Sýrie, její soupeř Trump žádá přísné prověřování příchozích a zákaz vstupu lidí ze zemí považovaných za podhoubí terorismu. K nim řadí mimo jiné Sýrii.

K debatě na twitteru se připojili i další. Jon Favreau, který v minulosti pracoval pro prezidenta Baracka Obamu, ve své odpovědi použil fotografii zraněného syrského chlapce sedícího na křesle v sanitce. Donalde Trumpe mladší, tady je jedno z milionů dětí, které jsi dnes přirovnal k otrávenému bonbónu, napsal Favreau.

Následovaly další reakce, jejichž autoři vyjadřují odpor k přirovnávání Syřanů prchajících před boji v těžkých podmínkách k cukroví. Hudebník John Legend, který patří k Trumpovým odpůrcům a na twitteru ho často kritizuje, napsal ironickou glosu o způsobu, jakým chce Trump řešit problémy: Existuje maličká možnost, že se z každého může stát vrah. Tak se zbavme všech, a teď!!

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner