Manažer prezidentské kampaně republikána Donalda Trumpa Corey Lewandowski nebude soudně stíhán za údajné napadení reportérky Michelle Fieldsové. V noci na dnešek o tom s odvoláním na své zdroje informoval deník Politico s tím, že to prokuratura ještě dnes oficiálně oznámí.

Novinářka šéfa Trumpova volebního štábu obvinila, že jí během pokusu oslovit realitního magnáta agresivním zmáčknutím ruky způsobil modřiny. Trump již dříve označil obvinění Fieldsové za smyšlené a za Lewandowského se postavil.

Incident se odehrál 8. března na Trumpově mítinku. Fieldsová, která tehdy pracovala pro konzervativní zpravodajský portál Breitbart, následně na twitteru zveřejnila fotografii své ruky s modřinami. Učinila tak poté, co Trump označil její nařčení za výmysl.

Událost částečně zaznamenala stanice NBC News. Na záznamu je vidět, jak se Fieldsová snaží dostat k Trumpovi a položit mu otázku, její pokus ale náhle končí. Z videa však není patrné, zda je to kvůli zákroku Lewandowského, jak novinářka tvrdí.

Konflikt s Fieldsovou není jediný, do kterého se Lewandowski dostal. Při jiném březnovém Trumpově mítinku vyvedl za límec jistého protestujícího, vše tehdy zachytily kamery.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner