Washington 24. července (ČTK) – Zeť a poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner bude dnes na neveřejném zasedání výboru pro tajné služby amerického Senátu vypovídat o ruské roli během loňských prezidentských voleb. V úterý by měl manžel Ivanky Trumpové vypovídat také před výborem Sněmovny reprezentantů.

Kushner by měl dnes před senátory hovořit především o svých kontaktech s Rusy během loňské předvolební kampaně, na jejímž konci se jeho tchán Donald Trump stal 45. americkým prezidentem.

Kushner se loni setkal údajně mimo jiné s ředitelem jedné z velkých ruských bank, tehdejším velvyslancem Ruska v USA Sergejem Kisljakem a ruskou právničkou Nataljou Veselnickou.

S Kisljakem Kushner údajně domlouval zřízení tajného komunikačního kanálu s Kremlem. Veselnická na setkání s ním a prezidentovým synem Donaldem juniorem nabízela údajně kompromitující materiály na Trumpovu soupeřku Hillary Clintonovou.

O schůzce s právničkou měl vypovídat na veřejné schůzi výboru Senátu ve středu také Trump mladší a někdejší šéf prezidentova volebního týmu Paul Manafort. Oba se ale dohodli, že senátorům poskytnou dokumenty a jejich otázkám budou čelit později na neveřejném slyšení.

Vliv Ruska na americké prezidentské volby objasňují celkem čtyři kongresové výbory a také zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner