Poradce Bílého domu Jared Kushner využíval v desítkách případů ke komunikaci s kolegy soukromý poštovní účet. Zprávu amerického zpravodajského serveru Politico v neděli potvrdil Kushnerův advokát. Využívání soukromých e-mailových služeb je ve Washingtonu citlivý problém, protože obdobná komunikační praxe prezidentské kandidátky Hillary Clintonové byla během loňské kampaně jedním z hlavních terčů kritiky nynějšího prezidenta a Kushnerova tchána Donalda Trumpa.

Mezi letošním lednem a srpnem Kushner dostal a odeslal téměř stovku e-mailů prostřednictvím soukromého poštovního účtu, prohlásil jeho advokát Abbe Lowell. Šlo údajně o přeposlání novinových článků nebo politických komentářů. Ve většině případů podle Lowella pisatelé sami odesílali svou poštu na soukromou, a nikoli služební adresu poradce Kushnera.

Jared Kushner je manželem Trumpovy nejstarší dcery Ivanky a po prezidentské inauguraci byl jmenován do významné funkce poradce Bílého domu.

Trump během kampaně často útočil na Clintonovou kvůli tomu, že jako ministryně zahraničí užívala soukromý poštovní účet. Případem se zabýval Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který označil podobnou praxi za krajně neodpovědnou, nikoli ale trestnou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner