Staronový řecký premiér Alexis Tsipras dnes představí program své vlády v parlamentu, který byl zvolen v září. Před kabinetem stojí další úsporná ekonomická opatření v důsledku třetího záchranného programu eurozóny a pokus o prosazení smazání části horentních zahraničních dluhů. Jednou z priorit bude také řešení uprchlické krize, která dosáhla celoevropských rozměrů a v rámci které do Řecka z Blízkého východu míří tisíce imigrantů.
Vládu sestavovala Tsiprasova levicová strana Syriza jako vítěz letos již druhých předčasných voleb a nacionalisté ze strany Nezávislí Řekové.
Ministrem financí zůstal Euklidis Tsakalotos, který se podílel na přípravě nové finanční dohody s mezinárodními věřiteli. Předseda Nezávislých Řeků Panos Kammenos se vrací na ministerstvo obrany, za formaci Syriza bude ministrem hospodářství znovu Jorgos Statchakis a zahraniční agendu opět povede Nikos Kotzias.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner