Přinejmenším 30 radikálů ze strany Strany kurdských pracujících (PKK) zabily při přeshraniční operaci v noci na dnešek turecké bezpečnostní složky. S odvoláním na tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana o tom dnes informovala agentura Reuters. Násilné střety mezi ozbrojenci z PKK a bezpečnostními složkami jsou v posledních týdnech v Turecku téměř na denním pořádku. Proces usilující o mírové řešení problémů kolem velké kurdské menšiny v Turecku zkrachoval letos v červenci.

Strana kurdských pracujících (kurdsky Partiya Karkerên Kurdistan, PKK) má své kořeny v Turecku a k jejím hlavním cílům patří boj za vytvoření vlastního kurdského státu. Její činnost není omezena jen na země Blízkého východu (Turecko, Sýrie, Irák),  momentálně funguje i v evropských zemích. Dne 30. května 2008 se dostala PKK kvůli obchodování s drogami na seznam Foreign Narcotics Kingpin Designation Act v USA. Těmito svými obchody podporuje svůj boj za nezávislost.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner