Istanbul 3. února (ČTK) – Turecká policie zatkla při zátazích v Istanbulu 82 lidí, které podezřívá z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát (IS). S výjimkou pěti osob jsou všichni zadržení cizinci, informovala dnes státní tisková agentura Anadolu.

Dodala, že protiteroristické zásahové jednotky se zaměřily na osoby, které jednaly ve prospěch islámských radikálů, bojovaly po jejich boku v Iráku nebo Sýrii a připravovaly útoky v tureckých městech. Souběžné zásahy se uskutečnily na 16 adresách v deseti istanbulských čtvrtích. Policie při raziích podle Anadolu zabavila neupřesněné digitální materiály a dokumenty.

Turecko je členem koalice proti IS vedené Spojenými státy. V posledních letech zatkla turecká policie na 5000 údajných členů IS a ze země bylo vyhoštěno několik tisíc zahraničních radikálů.

Turecká policie zintenzivnila operace proti lidem napojeným na IS loni na konci loňského roku. Tehdy uplynul rok od teroristického atentátu na istanbulský noční klub, při němž o novoroční noci zahynulo 39 lidí. K útoku se přihlásil IS, podobně jako k dalším atentátům na území Turecka v posledních letech.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner