Představitelka turecké vládnoucí Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP) na twitteru uvedla, že by si přála smrt více Izraelců při sobotním sebevražedném útoku v Istanbulu. Nejméně dvě ze čtyř atentátníkových obětí byli Izraelci s americkým občanstvím.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že jeho vláda se kvůli případu obrátila na vládu Turecka. Ankara prý ujistila, že proti činitelce budou podniknuty příslušné kroky. Turecká média napsala, že Irem Aktaşová, která pracovala v jedné z místních poboček AKP, bude ze strany založené prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem vyloučena.

„Žádal jsem, aby byl komentář z twitteru odstraněn a aby byly přijaty patřičné kroky proti ženě, která ho publikovala. Tweet už byl vymazán,“ sdělil Netanjahu.

Atentát na rušné pěší zóně v Istanbulu si v sobotu vyžádal životy čtyř lidí a útočníka. Mezi mrtvými jsou dva nebo tři Izraelci (dva z nich rovněž s americkým občanstvím) a jeden Íránec. Dalších 36 lidí, včetně šesti Izraelců, utrpělo zranění

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner